15 Hikayeyi Tamamlama Oyunu Cevaplı

Takip edenler bileceklerdir. Blogda 200’e yakın evet hayır bilmecesi mevcut.  Bilmecelerin hepsi ayrı sayfalarda ve her birinin cevabını bulmak için başka bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

2020’nin bize hediyesi! Corona Virüsü nedeniyle evlerimizde geçirdiğimiz zamanı keyifli kılmak adına bu 200 bilmecenin ilk 15 adedini sizi yormamak ve oyunlarınızı kesintiye uğratmamak için birlikte veriyorum.  Cevapları ise hemen altlarında. (Her bilmecenin kaynağı kendi sayfalarında belirtilmiştir.) Bunlar bitince diğer bulmacalardan devam edebilirsiniz.
Not: Oyunun nasıl oynandığını bilmiyorsanız ziyaret edebilirsiniz. 


Aşağıda 15 Hikayeyi Tamamlama Oyunu Cevaplı olarak sunuluyor. Başlayalım o zaman. İyi eğlenceler:

1) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = İçki İçen Adamlar
Bir bara giren iki adam aynı içkiyi isterler. İçkilerin tüm malzemeleri ve ölçüsü birebir aynıdır. İlk adam gelir gelmez hızla içkisini içer. Diğer adam içkisini yavaş yavaş içer. İçkisini yavaş içen adam ölür.  İçkisini hemen içen adama hiçbir şey olmaz. Neden?

Bilmecenin Cevabı: İçkilerdeki buzlarda zehir vardır. Buzlar erimeden, hızla içen adama bir şey olmaz.


2) Günün Evet / Hayır Bilmecesi  (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Asansör
Mr. Black’in evi apartmanın 30. katındadır.  Her sabah evinden çıkar ve asansörde zemin katın düğmesine basarak zemin kata iner. Her akşam işinden eve geldiğinde asansörde 15. kata basar, 15. katta asansörden iner ve yürüyerek evine çıkar.  Yağmur yağdığı günlerde ise akşam evine döndüğünde 30. kata basar ve direkt evinin olduğu 30.kata çıkar. Neden?

Bilmecenin Cevabı: Mr. Black cücedir. Boyu ancak 15. katın düğmesine yetişebilmektedir. Yağmur yandığı günlerde ise yanında şemsiye vardır. Şemsiyeyi uzatarak düğmeye basar.


3) Günün Evet / Hayır Bilmecesi  (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Telefon
Adam pencerenin önünden hızla geçer.  Telefon sesi duyar. Çığlık atar ve ölür.

Bu bilmece benim bu oyuna başlama sebebim.  Bana bu bilmece ilk sorulduğunda çözmeye çalışmak çok zevkli gelmişti.  En zorlarından biridir. Uzun ve sıkı bir hikâyesi var. Umarım arkadaşlarınız duymamıştır ve eğlenceli bir oyun olur.

Bilmecenin Cevabı: Dünyada nükleer savaş çıkar.  Tüm insanlar ölür. Bizim hikâyedeki adam ölmez. Uzun bir süre kendi dışında yaşayan birisini arar.  Yalnızlığın keyfin çıkarır. Sonunda sıkılır, bunalıma girer ve kendini yüksek bir apartmandan aşağıya bırakır. Aşağıya düşerken, önünden geçtiği evlerin birinin penceresinden telefon sesi duyar. Yalnız olmadığını anlar. Artık çok geçtir, çaresizlik ile çığlık atar ve ölür.


4) Günün Evet / Hayır Bilmecesi  (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Otel
Araba otele gider. Adam eşine dönüp ” Mahvoldum ! ” der. Neden ?

Bilmecenin Cevabı: Adam ve eşi Monopoly oynamaktadır.  Adam eşinin sahip olduğu ve üzerine otel kurduğu semte araba şeklindeki piyonu ile gelir.  

5) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Işık
Adam her sabah kalkıp ışığı kapatır, kahvaltısını yapar ve çıkar. Akşamüzeri geri gelir ve ışığı açar. Bir akşam ışığı açmayı unutur. Ertesi sabah uyanır ve kısa süre sonra ölür.

Bilmecenin Cevabı: Adam bir deniz fenerinde yaşamakta ve çalışmaktadır. Bir gece fenerin ışığını yakmayı unutur.  Sabah uyandığında bir geminin alabora olduğunu görür ve intihar eder.


6) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Kuş ve Adam
Bir kuş gözlemcisi, çok ilginç bir kuş görür. Kısa süre sonra ölür. Neden?

Bilmecenin Cevabı: Adam bir uçakta yolculuk yapmaktadır. İlginç kuşu görür fakat kuş uçak kanadına sıkışır ve uçağı düşürür.


7) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Asansör ve Kadın
Bir adam apartmana girer.  Asansörün düğmesine basar ve o anda eşinin ölmüş olduğunu anlar. Neden?

Bilmecenin Cevabı: Adam asansör düğmesine basınca elektriğin kesik olduğunu fark eder.  Eşi yaşam destek ünitesine bağlı bir hastadır.  Elektrik kesildiğinde yaşam destek ünitesi çalışmayacaktır.


9) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Adam, Çanta ve Avize
Adam bir odada ölü olarak yatmaktadır.  Etrafta hiç kan yoktur.  Adamın yanında bir sürü altın ve mücevher dolu bir çanta vardır.  Yerde büyük gösterişli bir avize vardır ve büyük açık pencereler… Adam Nasıl Ölmüştür?

Bilmecenin Cevabı: Adam hazine avcısı bir dalgıçtır.  Daldığı enkazdan bir sürü altın ve mücevher bulur, bunları çantasına doldurur.  Bulunduğu odadan geminin büyük balo salonuna gider ama çok oyalanmıştır, artık oksijeni kalmamıştır, hırsının kurbanı olmuştur ve geminin batması sırasında kopup yere düşen avizenin yanında nefessiz kalarak ölür.


10) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Avcı Avlandı
Bir avcı silahını ateşler.  Anında yaptığı hatayı fark edecektir ama artık çok geçtir.  Avcı bir kaç dakika içerisinde ölür. Etrafta hiç kan yoktur.  Avcı Nasıl Ölmüştür?

Bilmecenin Cevabı: Avcı karlı bir dağda avlanmaktadır. Silahı ateşleyince çığ düşer ve adam ölür.


11) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) – Hızlı Araba
Adam eşi ile birlikte arabadadır.  Araba çok hızlı yol almaktadır. Bir süre sonra adam arabayı durdurur, hızla arabadan iner. Beş dakika sonra geri geldiğinde eşi ölmüştür ve arabada başka biri vardır.

Bilmecenin Cevabı: Kadın hamiledir. Eşi kadını hastaneye yetiştirmeye çalışmaktadır. Adam hastaneye gelince iner, yardım çağırır. Geri döndüğünde eşi doğum yaparken ölmüştür arabada yeni doğmuş bebek vardır.


12) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Adam ve Balık
Adam balıktan döner, telefon kulübesine girer ve ölür. Nasıl ölmüştür ?

Bilmecenin Cevabı: Adam çok büyük balıklar tutar. Arkadaşına haber vermek için telefon kulübesine girer. Ne kadar büyük balık tuttuğunu anlatabilmek için ellerini hızla iki yana açar. Telefon kulübesinin camına çarpar. Cam kırılır, bileği kesilir. Adam kan kaybından ölür.


13) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Kadın ve Müzik
Müzik durdu.   Kadın öldü.

Bilmecenin Cevabı: Kadın sirkte ipte yürüyen akrobattır. Müzik eşliğinde, gözleri kapalı yürümektedir.  Aşağıda ağ yoktur. Kadının yardımcısı vardır. Yardımcısının görevi, ipin bitip akrobatın basacağı güvenli platformun başladığı noktada müziği kapatmaktır. O gün yardımcısı hastadır ve yerine bakan kişi müziği erken kapatır.


14) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Ormandaki Adam
Ormanda bir erkek cesedi bulunur.  Etrafta göl, gölet ya da ırmak olmamasına rağmen adam suda boğularak ölmüştür. Nasıl olmuştur?

Bilmecenin Cevabı Adam denizde dalış yapmaktadır. Bir yangın söndürme uçağı denize iner, su çekerken adamı da deposuna çeker. Adam uçağın su deposunda boğularak ölür. Uçak yangın çıkmış olan ormana gider suyu ormana bırakırken adam da ormana düşer.


15) Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Adam ve Karısı
Adam arabasıyla evinin garajına yanaşır, arabadan eşiyle inerler. Ev kapılarının önünde karısını vurarak öldürür. Karısının bedenini taşıyarak eve girer. Işıklar yanar ve adam kendini vurarak öldürür.

Bilmecenin Cevabı:  Adamın 50. yaş günüdür. Eşi adamı yemeğe çıkarır. Adam eşini sevmemektedir, onu öldürüp yeni bir hayata başlamak için plan yapar. Yemekten döndüklerinde kavga etmeye başlarlar ve adam yaptığı profesyonel plana sadık kalamaz, sinirle eşini vurup öldürür. Panik içinde kapıyı açar, içeriye eşini taşıyarak girer. Işıklar yanar. tüm arkadaşları hep bir ağızdan “Sürpriz ! Mutlu Yıllar” diye bağırır. Eşi adama sürpriz doğum günü hazırlamıştır. Adam bir kurşun da kendi kafasına sıkar.Çok daha fazla bulmacaya ulaşmak için, Evet Hayır Bilmeceleri Kategorisini ziyaret edin. 200’den fazla bulmaca sizi bekliyor. 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *