Bir Sevimli Dükkan… Norm Ahshap 

Gündüz

İstanbul Göztepe İstasyon Caddesi yani Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi’nde, minibüs yolundan Bağdat Caddesi’ne giderken, Göztepe Işıklara yüz ikiyüz metre kala sağ tarafta, biraz kaldırımdan aşağıda kalan ufak ama içindekilerle farklılık yaratan bir sevimli dükkan Norm Ahshap. Sahibi Nilgün Hn. ve eşi.

Yolda yürürken fark edip içine girdim. Evimde biblo yoktur, pek de sevmem ama bu dükkandaki objeler, biblolar, ahşap, strafor v.b. farklı ve yaratıcı çalışmalara bayıldım.  Hiç aklımda yokken “Gündüz” isimli bir tabloya baka kaldım ve satın aldım. Renkleri öyle canlı ve neşeliydi ki evime ışık ve umut getireceğini düşündüm, öyle de oldu. Evimde gören herkes tabloya bayıldı.

Gece
Strafor Tablolar
Tabloyu yapan sanatçı: Özant Özişitmez. Strafor kullanarak aydınlık, canlı renkler ile sevimli evlerden oluşan bir sokağı canlandırmış. Kuşları, pencereleri, detayları ile insana neşe veriyor.

Aynı sanatçının yine strafordan yaptığı “gece” temalı tablosu da var. Onu da satın alacağım. Evde yeri hazır.

Straforun bu tarz sanatsal işlerde kullanıldığından haberim yoktu. Biz de kızımla birçok projesinde strafor kullandık ama bu çok başka.

Farklı bir hediye düşünenler, evini şenlendirmek isteyenler için uğranılması gereken bir dükkan. Dükkanda yaratıcı seramik çalışmaları, biblolar, ev tekstil ürünleri, anahtarlıklar, bijüteri ve gerçekten el emeği göz nuru bir sürü eşya var. Fiyatları da verilen emeğe göre uygun.

Tavsiye ederim, bir uğrayın derim.

Norm Ahshap
Norm ahşap 1

 

 

 

 

 

 


 “Talaş” bilmecesinin Cevabı:   Sebastian, bir sirkte çalışan en kısa boylu cücedir. Aynı zamanda kördür.  Gösterilerde bu iki özelliği ile dikkat çeker ve çok başarılı olur.   Aynı gösteride yer alan bir başka cüce kıskançlığından belli bir süredir her akşam Sebastian’ın  odasına gizlice girmekte ve bastonundan ufak bir parça kesmektedir.   Sebastian, sürekli boyunun uzamakta olduğunu düşünür.  Bunalıma girer ve kendini öldürür. 


 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *