Evimizin Babasına Sürpriz Doğum Günü Partisi

Aslında çok da müthiş bir sürpriz olmadı.  Asıl sürpriz eğer Bülent duşta saklanmışken Emre tuvalete girip sadece yüzünü yıkamasaydı olacaktı…

Emrem’e nasıl sürpriz doğum günü partisi yaptık?  Kısaca anlattım.  Bol fotoğraflı ama az yazılı olsun bu konu da 🙂 .  Ben de ikidir parti anlatıyorum.  Duyan da evde “eller havaya” yaşıyoruz sanacak.  Denk geldi, arka arkaya oldu partilerimiz.

Önce ev, özellikle salonumuz süslendi. Gülen surat konsepti ile süsledik salonu 🙂 .  Can dostlarımıza haber verdim. Emre’den biraz daha önce gelmeyi başardılar.  Eve doluştular ama nereye saklanacaklarına karar verecek zamanımız olmadı.  Emre kapıyı çaldı. Sürpriz ekibinin sözde büyük ve olgun olanlar çocukları ezerek içeriye koşuştular.   Herkes Irmak’ın odasına girerken çocukluk arkadaşımız Bülent tuvalete attı kendini ve duşa saklandı.   Beklemekten sıkılan Emre anahtarı ile kapıyı açmaya çalışırken ben kapıyı ittim, kapandı. Herkesin odaya girdiğinden emin olunca kapıyı açtığımda Emre’nin sinirli suratıyla karşılaştım.  Hiç bir sesi duymamış , hiç bir şey anlamamış ama parmağını kopartmaya çalışmama çok kızmıştı.  Kapıyı suratına hızla kapatırken parmağını zor kurtarmış.  Ups…

Neyse direkt tuvalete girdi.

Bir Çift Islak Çorap 

Allah’tan ellerini yıkadı sadece.  Duşta saklanan Bülent içeri odadaki sürprizi bozmamak için duştan çıkmadı da toplu kalp krizi geçirmediler çok şükür.  Ya da Emre Bülent’i hırlı hırsız sanıp boğazına diş fırçası falan sokmadı.  Olay Bülent’in bir çift ıslak çorabıyla sona erdi.

“Irmak’ın ona bir sürprizi olduğunu söyledim. Irmak’ın odasının kapısını açtığında dostlar fırladılar odadan. Gerçekten şaşırdı ve sonra pek sevindi.

En güzeli ise pastasıydı.  

Zen Pasta‘dan Sunay yine döktürmüştü.  Pastasında Emre’nin en sevdiği şeyler vardı: deniz, yaz, tatil.  Pastanın kumsal bölümüne Sunay’dan üç çift terlik koymasını istedim.  Pastada görünmesek de biz de terliklerimizle oradaydık.  Emre yalnızlığı sevmez.

Öyle bir pasta istedik ki içimiz açılsın. Şöyle oldu pasta, içimiz açıldı:

Doğum günü pastası – Deniz – Kumsal
Doğum günü Pastası – baba – deniz – kumsal
Deniz konseptli doğum günü pastası

Doğum günü soframızda ise bunlar vardı:  Evet masa üzerindeki yıldızlar ve masa örtüsü kızımın pijama partisi ile aynı … kusura bakmayın ama “her partiye ayrı yıldız mı bulacağız?”  Zaten Emrem sever böyle tasarrufları 🙂

surpriz-dogum-gunu-partisi- ikramlar

Doğum günü kocası 🙂 tüm partiye çok sevindi.  Doğum gününden önce kutladığımız için de hiç beklemiyordu.   Doğum günü partisinden sonra biz onu bırakarak kızımla tatile gitmek durumunda kaldık ama babamızı orada unutmadık ve doğum günü pastasının başka bir versiyonunu ona kumdan hazırladık.

Kumdan pasta

(Tüm yazı boyunca Emrem dedim çünkü tüm ailede Emre’nin lakabı bu.  Bir yaşındaki yeğenim bile Emrem diyor ona, benim şımarıklığım değil yani)

 


 

“Gezgin”in cevabı:  Adam postacıdır.  Büyük elçiliklere posta götürmektedir.  Bir ülkedeki büyük elçilik kendi  ülkesinin toprağında sayılır.

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *