Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın …


Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Mac Kurtuldu

Günün Evet Hayır Bilmecesi -Hikayeyi Tamamlama Oyunu- Mac Kurtuldu

 

 

Mac gazeteyi kapının altından uzatır.  Bu hareketi kurtuluşu olur.

S.K.

 

 

CEVAP:

Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın.  Cevap sayfadaki yazının altındaki kaynaklar bölümünün de altında.

 


“Bitki” Bilmecesinin cevabı:  Kral  yaşlanmıştır.  Çocukları arasından hangisine tahtı teslim edeceğine karar verebilmek için bir yarışma düzenler.  Hepsine saksıda bitki tohumu verir.  Bir sene içerisinde en büyük ve görkemli bitkiyi getiren tacı alacaktır.  Çocuklar  bir yıl sonra birbirinden güzel bitkiler getirirler fakat en küçük kız saksısı boş gelir. Kral tacı ona verir çünkü tohumların tümü sahtedir, tüm çocuklar kendilerine verilenden başka, görkemli bitkilerle gelmişlerdir. Kız ise dürüst davranmıştır. Kral yönetimi güvenebileceği tek kişiye verir. 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *