Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.

 


Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Şeytan

Günün-Evet/Hayır-Bilmecesi/Şeytan

Jane çok sinirlidir, korkudan titreyen Tom’u iki kolundan tutup sarsar.  Bunu sen mi yaptın? diye bağırır ve sinirle Tom’a kağıt kalemi uzatır.   Tom kağıda elleri titreyerek “Şeytan” yazar.   Jane Tom’un doğru söylediğini hemen anlar.  Tom’u, köpeği ve araba anahtarlarını hızla kucağına alarak evi terk eder.

S.K. (Bilmece bana aittir)

CEVAP:
Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın.  Cevap sayfadaki bilmecenin hemen altında.

 


“Islak Ölüm” Bilmecesinin cevabı: James akvaryumuna yeni bir termometre almak ister, arkadaşından kendisine almasını rica eder. Arkadaşı, akvaryumcu olan John’a gider ve termometre alır.  Termometre bozuk çıkar ve balıklar yüksek ısıdan ölürler.  James sinirle arkadaşından aldığı telefon numarasını yani John’u arar ve ona katil olduğunu söyler. 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *