Evet / Hayır Bilmecesi ya da Oyunu Nasıl Oynanıyor : Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.  Örnek ve detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.
Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.


Günün Evet / Hayır Bilmecesi = Telefon

Adam pencerenin önünden hızla geçer.  Telefon sesi duyar. Çığlık atar ve ölür.

Bu bilmece benim bu oyuna başlama sebebim.  Bana bu bilmece ilk sorulduğunda çözmeye çalışmak çok zevkli gelmişti.  En zorlarından biridir. Uzun ve sıkı bir hikayesi var. Umarım arkadaşlarınız duymamıştır ve eğlenceli bir oyun olur.

Yanıt:  Dünyada nükleer savaş çıkar.  Tüm insanlar ölür. Bizim hikayedeki adam ölmez. Uzun bir süre kendi dışında yaşayan birini arar.  Yalnızlığın keyfin çıkarır. Sonunda yalnızlıktan sıkılır, bunalıma girer ve kendini yüksek bir apartmandan aşağıya bırakır. Aşağıya düşerken önünden geçtiği evlerin pencerelerinden birinden telefon sesi duyar. Yalnız olmadığını anlar. Çığlık atar. Yere çakılarak ölür. Etkileyici hikaye. 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *