Öğretmenler Günü Hediyesi

Her yıl öğretmenler günü yaklaşırken biz velileri bir endişe sarar. Öğretmenler Günü Hediyesi olarak ne alsak? Sınıfça mı alsak? yan sınıf sınıfça almış, biz sınıfça almazsak olmaz, ne yapsak… Ve bir veli çıksa da şu whats up veliler grubunda fikir verse, hem de uygulasa diye dileriz umutsuzca…

Bazen bu gerçekleşir, bir veli fikir sunar, bazen iş iyice komplike hale gelir veliler anlaşamaz, herkesten bir fikir ve sonuçta çikolata ve çiçekte anlaşılır, anlaşılamaz, bazı öneriler çok pahalı, uygunsuz yada anlamsız gelir. Epey bir kaostur veli için toplu Öğretmenler Günü Hediyesi.

Bu yıl kızımın sınıfı adına harika bir fikirde anlaştık. Belli başlı Sivil Toplum Kuruluşlarını araştırdık. Eğitim konulu sivil toplum kuruluşlarından TEV’de karar kıldık.

Her öğretmenimize birer mektup hazırladık ve bu mektuplarda onların adıyla bir öğrenciye bağışta bulunduğumuzu belirten bir yazı yazdık.

Türk Eğitim Kurumu TEV çok profesyonelce yönetilen bir kurum. Önce velilerimiz diledikleri ödemeyi gerçekleştirdi. Tev’den bir görevli arayarak tüm sertifikaları bir adrese göndereceğini belirtti. Tüm öğretmen isimlerini aldı ve her öğretmen adına şık sertifikalar hazırlattı.  Tüm sertifikaları bir gün içerisinde kargoya verdi.

Ben idealist, ve çocuklarımızı yetiştirmesini istediğimiz tarzda bir öğretmen olsaydım, bu hediyeye çok sevinirdim. Hele hele ülkemizde eğitim ihtiyacı karşılanamayan birçok çocuk varken.

Öyle de oldu. Öğretmenlerimiz bu hediyeye çok sevindiklerini belirten mailler attılar, teşekkür ettiler.

Mektubumuzda da yazdığımız gibi “Siz güzel yüreğinizi eğitime adadınız, biz de sizin için en güzel Öğretmenler Günü Hediyesi‘nin bir çocuğun eğitimine destek olduğunu düşündük ve Türk Eğitim Vakfı’na sizin adınıza bağışta bulunduk”.

Not:  Bildiğimiz, takdir ettiğimiz bir çok vakıf, 24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü için çeşitli hediye ve belgeler hazırlamışlar.  Hepsinin sitelerini dolaştım.  Hepsini çok sevdim.  Lösev, TOÇEV, TEMA, Koruncuk Vakfı, TEGV, Unicef, ÇEKUD, Darüşşafaka, WWF, AÇEV, gibi kuruluş ve çalışma amaçları birbirinden değerli vakıflar bunlar.  İstediğinizi seçebilirsiniz.


 

“Kağıt Parçası” Bilmecesinin Cevabı:  James bir çöldedir.  Susuz kalmıştır, sanrılar görmektedir.   Uzun süredir yürümektedir ama hep aynı noktaya geldiğini düşünür.  Sürekli çevresinde dolanıp durduğunu düşündüğü kaktüsün üstüne bir kağıt tutturur.  Yürür ve yine kağıdın asılı  olduğu kaktüse ulaşır.  Havada akbabalar dolaşmaktadır,  James artık tükenmiştir.  Kendini öldürür.

 


 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *