Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:
https://kirmizifincan.com/category/evethayirbilmeceleri/ linkini ziyaret ediniz.


 

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Adam, Çanta ve Avize

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Adam, Çanta ve Avize

Adam bir odada ölü olarak yatmaktadır.  Etrafta hiç kan yoktur.  Adamın yanında bir sürü altın ve mücevher dolu bir çanta vardır.  Yerde büyük gösterişli bir avize vardır ve büyük açık pencereler… Adam Nasıl Ölmüştür?

 

CEVAP:

Adam hazine avcısı bir dalgıçtır.  Daldığı enkazdan bir sürü altın ve mücevher bulur, bunları çantasına doldurur.  Bulunduğu odadan geminin büyük balo salonuna gider ama çok oyalanmıştır artık oksijeni kalmamıştır, hırsının kurbanı olmuştur ve geminin batması sırasında kopup yere düşen avizenin yanında nefessiz kalarak ölür. 


<a href="http://www.freepik.com/free-vector/vintage-invitation-with-wooden-background_1057748.htm">Designed by Freepik</a>

<div>Icons made by <a href="http://www.freepik.com" title="Freepik">Freepik</a> from <a href="http://www.flaticon.com" title="Flaticon">www.flaticon.com</a> is licensed by <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/" title="Creative Commons BY 3.0" target="_blank">CC 3.0 BY</a></div>

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *