Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Kahve

Harry Smith, Joe Black’in kahvesini hazırlamak üzere mutfağa gider.  Kafası karışıktır, kahveye bir küp şeker atar.  Joe Black’in şekersiz kahve içtiğini hatırlayıp küp şekeri kahveden çıkarır.  Şeker hiçbir değişim geçirmemiştir.

CEVAP:
Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın.  Cevap sayfadaki bilmecenin hemen altında.


Elektrikler kesildi” bilmecesinin cevabı: Harry ajandı ve uzun süredir aaradığı çok önemli şifrenin yerini öğrenmişti.  Şifre Philip’in evindeki hiç kullanılmayan ve kutusunun içinde duran kırmızı mumun üzerine desen gibi kazılmıştı.  Philip’in kızı ise elektrikler kesildiğinde diğer mumları bulamamış ve her zaman abartılı desenini hiç beğenmediği ve babasının hiç kullanmadığı bu mumu bulup yakmak istemişti. Eriyen mumla birlikte şifre de erimişti.

 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *