Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.


Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Kamp

Günün Evet Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Kamp

İki arkadaş kampa gittiler.  Çadırda kalıyorlardı.  Çığ düştü, içlerinden biri öldü.  Diğeri dağda mahsur kaldı.   Adam arkadaşını gömdü ve yardım beklemeye başladı.  Ertesi sabah çok tuhaf bir şey oldu.  Adam uyandığında ölmüş arkadaşını çadırdaki sandalyede yine ölmüş bir şekilde otururken buldu. Bu, her gün tekrarlanmaya başladı.

Nasıl oluyordu?

 

 

CEVAP:

Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın. Cevap sayfadaki bilmecenin hemen altında.

 


“Zengin Adam – Fakir Adam” Bilmecesinin Cevabı: Zengin adam ve fakir adam barda yanyana oturdu. Fakir adam zengin adama “ben dünyadaki bütün şarkıları bilirim” dedi. Zengin adam inanmadı.  Fakir adam “Hatta cüzdanımızdaki tüm para için bahse girelim ki bana herhangi bir isim söyle ve içinde bu ismin geçtiği ve uydurma olmayan bir şarkı söyleyeyim.” dedi.  Zengin iddiayı kabu etti ve ona kızının ismini verdi: Jany Peny Johnson.  Fakir adam hemen şarkıya başladı: “Happy Birthday Jany Peny Johnson, Happy Birthday Jany Peny Johnson, Happy Birthday Jany Peny Johnson, Happy Birthday to you”

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *