Evet / Hayır Bilmecesi ya da Oyunu Nasıl Oynanıyor : Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.  Örnek ve detaylı açıklama için:  Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.


Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Kum Torbası

 

Motosikletli bir adam üç büyük çuval ile ülkenin birinin sınırına gider.  Polis, adamı durdurur ve kontrol yapar.  Torbaları keser, kumlar yerlere akar, tekrar toplanarak yeni çuvallara doldurulurlar.  Polis şaşırır ve adam geçiş izni alır.  Polis adamı aklına takar, bir şeyler kaçırdığının farkındadır.

Adam yaklaşık iki yıl boyunca tekrar tekrar sınırdan geçer, her seferinde yanında farklı sayıda çuval vardır ve çuvallar hep kum doludur.   Polis her defasında çuvalları yırtar, kumlar boşalır, polisler kumları yeni çuvallara doldurur, adamın sınırdan geçmesine izin verilir.

Aradan zaman geçer.  Uzun süre adam sınıra uğramaz.  Polis amiri ve adam bir gün karşılaşırlar ve polis adama ne kaçırdığını, sınırdan ne geçirdiğini sorar?  Adam kaçakçı ise neyi kaçırmaktadır?


CEVAP:
Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın.  Cevap sayfadaki bilmecenin hemen altında.“Üşümek” Bilmecesinin Cevabı: Adam bir suç çetesi mensubuyken, çetesiyle ilgili polise muhbirlik yapmaya başlamıştır.  Polis koruması altına girmiştir. Çetesinin bu gelişmeden henüz haberdar olmadığını düşünmektedir. Olay günü hava çok sıcaktır o yüzden polisin sürekli ona giydirdiği çelik yeleğini giymek istemez, çok yakın bir yere gidecektir.  Evinden dışarıya çıktığı anda vurulur ve yeleği olmadığı için ölür.

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *