Evet / Hayır Bilmecesi ya da Oyunu Nasıl Oynanıyor : Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.  Örnek ve detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.
Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Şeftali Suyu

seftali-suyu

Kaya ile Oya restorana giderler. Kaya çok susamıştır. Oya’ya “Şeftali suyu?” diye sorar.  Oya istemediğini söyler. Kaya ısrar eder. Oya inatla istemez.  Kaya garsonu çağırır “İki şeftali suyu lütfen” der.  Garson şeftali sularını getirir. Kaya birini içer ve garsonu çağırır “bunu alın lütfen” der.  Kaya’nın bu garip davranışının hikayesi nedir?

Bu bilmecenin cevabı içi:
Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın.  Cevap sayfadaki bilmecenin hemen altında.


“Çekmece” sorusunun cevabı:  Kadın morgda görevlidir ve ölü bedenlerin olduğu dolaplardan bir çekmeceyi açar, akrabasını görür. Çığlık atar.  Morgdaki diğer cesetler haliyle  hiçbir tepki veremezler. 


CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *