Evet / Hayır Bilmecesi ya da Oyunu Nasıl Oynanıyor : Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.  Örnek ve detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.
Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Silah

Ünlü bir bilim adamı yeni bir silah icat eder ve icadıyla hükümeti tarafından ödüllendirilir.  Bunu kutlamak için laboratuvarında bir parti düzenler.  Partiye en iyi dostları olan; yine ünlü bir soprano, bir balerin, evindeki karşı komşusu, bir sınıf arkadaşı ve bir de jonklör davetlidir.  Gecenin bir saatinde tüm davetliler ölürler.  Nasıl? Neden?


Bu sorunun cevabı için:
Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayınCevap, sayfadaki bilmecenin ve cevap linkinin altında “yeşil renk” ile vurgulanmıştır.


“Rahip” sorusunun cevabı:  Rahip konuşmasında, işinin önemini anlatmak için  eyaletteki ilk günah çıkartma olayından bahseder.   Ona ilk günah çıkartan kişinin kasabadaki cinayeti işleyen kişi olduğunu ama bir rahibin bunu asla kimseye söyleyemeyeceğini anlatır.  Belediye başkanı konuşmanın bu kısmını duymaz çünkü salona geç girmiştir.  Kürsüye çıkar ve rahibi överken, ilk günah çıkartan kişinin kendisi olduğunu söyler.  Cinayete kurban gitmiş olan kişinin ağabeyi belediye başkanını vurur.


CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *