Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için: Evet/Hayır Bilmeceleri  linkini ziyaret ediniz.


Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Yangın

 

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Yangın
Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Yangın

 

Bu bilmece gerçek ve oldukça üzücü bir hikaye:  Amerika’da 1942 yılında bir gece kulübünde büyük bir yangın çıkmış.   Yaklaşık 400 kişi hayatını kaybetmiş.  Bu kadar çok kişinin ölmesinin sebebi binaya ait bir hataymış.  Olaydan sonra  halka açık alanların tümünde uygulanmaya başlayacak olan bir kanun koyulmuş.
Hata neymiş, kanun neymiş?

 

 

 

CEVAP:

Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın. Cevap sayfadaki yazının altındaki Yararlanılan Görsel Kaynaklar’ın da hemen altında.


 

“Tartı” bilmecesinin cevabı:   Çocuk bir karnavalı geziyordu.  Bir çadıra girdi.  Çadırdaki adam çocuğa: ” Bu kağıda tam kilonu yazarsam bana 10 dolar vereceksin yazamazsam ben sana vereceğim” dedi.  Çocuk etrafına baktı, etrafta tartı yoktu.  “Tahmin edip tam kilomu yazsa bile yalan söylerim yine de ben kazanırım” diye düşündü.  Adam iddiayı kazandı, ama nasıl?

İki aşamalı olduğunu ilk başta belirtmiştim, bu durumda cevabını çözmek için bu linki tıklayın

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *