Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın …Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Hırsız

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Hırsız

Kadın hırsızın üzerine yürür, kendine doğrultulmuş silahı hırsızın elinden kapar ve gülerek yine kendine doğrultur.  Hırsız şaşkındır.  Bir silah sesi duyulur.

 

Not:  Soru yine bir önceki bilmece gibi Alfred Hitchcock’un “Alfred Hitchcock Hour” isimli dizisinin bir  başka bölümünden alınmıştır.  O diziyi hatırlayanlardansanız şanslısınız demektir.  Bu bilmece bir önceki bilmece kadar olmasa da aynı dizinin en unutamadığım bölümlerdendi.  Yukarıda yine resmiyle Alfred Hitchcock’u anıyoruz.

CEVAP:

Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayın.  Cevap sayfadaki bilmecenin altında.

 


“Tek kurşun” bilmecesinin cevabı:  Kadında çoklu kişilik bozukluğu (kişilik bölünmesi) vardır. Kendisini öldürür, böylece kurtulmak istediği  4 kişiliğinden  kurtulur. 


CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *