Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.

Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Nehir

Günün Evet Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Nehir

Adam arabasını çok hızlı kullanmaktadır.   Araba virajı dönerken bariyerleri kırarak hızlı akan bir nehre yuvarlanır.   Araba batmaya başlarken adam kolunun kırık olduğunu fark eder ve emniyet kemerini açamaz.  Arabanın içerisinde tıkılı kalmıştır ve su giderek yükselmektedir.  Ancak iki saat sonra dalgıçlar ve polis olay yerine gelebilirler.  Adamı nehirde bulurlar ve hala hayattadır.  Nasıl olur?

 

CEVAP:

Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayınCevap sayfadaki yazının hemen altında.

 

 


“Sandalye” bilmecesinin cevabı: Jane Jill ile bir iddiaya tutuşur.  Jane: “Sen şu sandalyeye oturursan çevrende üç tur atıp senin ayağa kalkmanı sağlarım.  Hem de sana hiç dokunmadan.  Yaparsam bana 5 dolar verirsin” der.  Jill Jane’in bunu yapamayacağını düşürür ve iddiayı kabul eder.  


 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *