Grinin 10 Tonu ! Çamaşır Makinesinde Kaybolan Çoraplar

Kayıp Çoraplar
Grinin 10 Tonu ! Çamaşır Makinesinde Kaybolan Çoraplar

Gizemi çözmeye çalışıyorum:  Makineden 10 çift çorap çıkması gerekiyor.  3 çift 7 tek çorap çıkıyor.  Nasıl oluyor da oluyor?

Bu fotoğrafı geçen gün çektim.  Bir türlü çiftleştiremeyeceğim şekilde farklı tonlarda gri, tek çoraplar. Cümle aleme ibret olmasını istiyorum.  Kalan arkadaşlar mağdur olan tekler olduğu için marka-isim vermeyeceğim.

Aslında birkaç düşüncem var:

  1. Çoraplar makineye konulmadan hemen önce çamaşır sepetinde diğer çiftlerden arkadaşlara aşık olduklarını anlayıp uyumlu-uyumsuz takmadan birlikte kaçıyorlar.  Kalan tekler göz yaşları su ve deterjana karışarak, yalnız ve temiz bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar.
  2. Evde sadece bu işe saplantılı bir manyak var.  Çorapların teklerini alıp atıyor.
  3. “Esaretin Bedeli” filminde olduğu gibi makine borularından kaçarak atık suya karışıyor ve özgürlüklerini alıyorlar????

    Çorabın teki nerede?
    Kaybolan Çoraplar
  4. Öyle kirliler ki kolaylıkla yürüyerek çıkabiliyorlar ( bir arkadaşım askerlikte miydi yoksa yatılı iken miydi hatırlamıyorum ama bazı arkadaşlarının çoraplarının bıraktığında dik durabildiğini söylemişti – gerçi bizde böyle bir durum söz konusu değil ama…)
  5. Çamaşır asılırken başka çamaşırların içine saklanan uyanıklar mandallar takıldığında kendilerini boşluğa bırakıyorlar.

Anlıyorum ve hak veriyorum meslekleri çok zor.  Hatta dayanılacak gibi değil ama aynı çekmeceye baş koydukları, aynı sarmalda sarılarak durdukları eşlerini nasıl terk edebiliyorlar?

Şartları çok zor evet biliyorum ama kötünün kötüsü olduğunu neden düşünemiyorlar.  Yani; hiç makineden kaçan kilot gördünüz mü sevgili çorap arkadaşlar.  Yuh olsun size !

Teki olmayan çoraplar…En sinir olduğum şey…

1 Yorum

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *