Evet / Hayır Bilmecesi: Bir hikayenin son cümlesini söylüyorsunuz, diğer oyuncular da size yalnızca evet/hayır cevabı verebileceğiniz sorular sorarak tüm hikayeyi bulmaya çalışıyor.
Örnek ve daha detaylı açıklama için:   Evet/Hayır Bilmeceleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Not:  Bilmecelerin yanlarındaki görseller olayı renklendirmek içindir.  Bazen ufak ipuçları verebilirler bazen de sizi tamamen başka bir yöne sevk edebilirler. Görseller sizi aldatmasın.

 Günün Evet / Hayır Bilmecesi (Hikayeyi Tamamlama Oyunu) = Arabadaki Kadın

Evet Hayır Bilmecesi= Arabadaki Kadın

Kadın, arabasını hiç döndürmeden 200 metre kuzeye doğru sürer.  Durur.  Araba güneye bakmaktadır.

 

CEVAP:

Evet / Hayır bilmecesinin cevabı için lütfen  bu linki tıklayınCevap sayfadaki yazıdan sonra “Metin ve görseller için yararlanılan kaynaklar”ın altında.

 


“Kral” bilmecesinin Cevabı:  Aslında bu bilmecenin birden fazla cevabı olabilir: 1) Ülkenin kralı ölür ve oğlu olan yeni kral doğar.  Çığlık atan kadın, oğlunu yani yeni kralı ilk defa gören ve doğum yapmakta olduğu için aynı zamanda acı içinde olan kralın annesidir.  2) Kadın ormanda ormanlar kralı arslanı görür ve ilk ısırıkta çığlık atar (üzgünüm ama “acı içinde olduğu için” denmiş.) 3) Poker oynanan bir masada izleyici kadın yenmesini istemediği adamın elindeki papaz ( K King) kartını görür, gördüğünü belli etmeye çalışırken diğer bir izleyici onu cimcikler ( he he he – acı lazım acı )  4) Kadın, ırkçılar tarafından sokakta hırpalanmıştır o sırada tv satan bir dükkanın önünde canlı yayında Martin Luther King’in konuşmasını görür.  5)  Internet oyunu oynayan iki arkadaştan biri diğer arkadaşının kralı tarafından öldürülür. Sinirden elindeki kahveyi üzerine döker ve yanar… Daha da bulunabilir belki ama artık son vermeliyim. 

CEVAP VER

GÜVENLİK KODU *